Noutăți
Medalii și expoziții 2017
Commended pentru Cabernet – Feteasca Neagra 2015 seriea PLAI MOLDOVA.

PROMOȚIE
Dragi Cumpărători! Vă mulțumim că ați fost alături de noi și în 2016! Cu această ocazie, în ajunul Anului Nou, compania Vinuri de Comrat dă start unei noi promoții. La orice cumpărătură în sumă mai mare de 200 lei deveniți participant la promoție unde veți putea câștiga un cadou din partea companiei noastre pe loc, la extragerea unui bilet.

Promoția va avea loc începând cu 1 decembrie 2016 până la 31 decembrie 2016.

"Vinuri de Comrat" Vinexpo 2015
Pentru al cincilea an consecutiv, concursul Chisinau Wines and Spirits Contest a rămas fără câștigătorul Grand Prix-ului. Conform reglementărilor concursului, Grand Prixul se acordă la categoriile "Vin" și "Băuturi spirtoase", dar nici una din cele 275 de monstre nu au acumulat necesarul de 96 puncte. Cu toate acestea, una din cele două medalii de aur (mai mult de 92 puncte) a fost acordată societății "Vinuri de Comrat".

"Vinuri de Comrat" Vernisaj 2015
Al cincilea an consecutiv într-un concurs de vinuri Chisinau wines and spirits contest .Am fost lăsat fără un grand-prix. Conform regulamentului concursului, Grand Prix este acordat în categoriile de „Vin" și „Băuturi tari ". Dar nici unul dintre cele 275 de mostre prezentate nu au acumulat 96 de puncte.Cu toate acestea, una dintre cele două medalii de aur (peste 92 de puncte) a fost acordat „Vinuri Comrat".
Degustarea de vinuri în Găgăuzia
Al cincilea an consecutiv într-un concurs de vinuri Chisinau wines and spirits contest .Am fost lăsat fără un grand-prix. Conform regulamentului concursului, Grand Prix este acordat în categoriile de „Vin" și „Băuturi tari ". Dar nici unul dintre cele 275 de mostre prezentate nu au acumulat 96 de puncte. Cu toate acestea, una dintre cele două medalii de aur (peste 92 de puncte) a fost acordat „Vinuri Comrat".
"Vinuri de Comrat" Ziua Vinului 2014
"Vinuri de Comrat" câștigă aurul la concursul Chisinau Wines and Spirits Contest 2014

Al cincilea an consecutiv într-un concurs de vinuri Chisinau wines and spirits contest. Am fost lăsat fără un grand-prix. Conform regulamentului concursului, Grand Prix este acordat în categoriile de „Vin" și „Băuturi tari ". Dar nici unul dintre cele 275 de mostre prezentate nu au acumulat 96 de puncte. Cu toate acestea, una dintre cele două medalii de aur (peste 92 de puncte) a fost acordat „Vinuri Comrat".